
Това лесно за приготвяне и много ароматно хлебче може да сервирате за вечеря и към барбекюто, но може и между храненията. Просто между другото.
Сигурна съм, че един път като го приготвите, ще повторите и потретите.
Невероятно вкусно е!

НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ:
За хлебчето:
250 г брашно (пригответе си още малко при нужда)
5 г суха мая
25 г захар
1 ч. л. сол
40 г разтопено масло
120 мл прясно мляко (топло)
1 яйце (предварително разбито)
За пълнеж:
250 г моцарела
За чесновото масло:
100 г масло
1 скилидка чесън
1/2 ч.л. сол
1 с. л. див лук (може и зелен лук)
За намазване и поръсване:
1 яйце
1 стрък зелен лук

За направата на тестото подготвям първо маята. За целта я изсипвам при топлото мляко, заедно със захарта и разбърквам.
След това изсипвам в купата на миксера брашното, млякото, яйцето, солта, разтопеното масло.
Омесвам с накрайниците за тесто и накрая изсипвам на плота. С ръце доомесвам, ако е нужно добавям малко брашно и оформям на топка.
Топката тесто слагам в средата на тавата от фурната и върху хартия за печене.

Притискам топката леко с ръка, покривам с кърпа и оставям за около 45 минути да втаса или докато удвои своя обем.
Докато тестото втасва си подготвям чесновото масло. За целта слагам в купичка мекото масло, нарязания на ситно див лук, скилидката чесън (пресована или нарязана на ситно), сол и черен пипер. Разбърквам.
Зеленият лук, който е за поръсване нарязвам на колелца.
Когато тестото е втасало, включвам фурната на 200 градуса с горен и долен реотан да загрее.
Разстилам втасалото тесто нежно с ръце до кръг.

С помощта на нож правя шахматни разрези.

Разбивам яйцето за намазване и с четка го нанасям върху нарязаното тесто.

Сега намазвам с чесновото масло и поръсвам с колелца от пресен лук. Ако Ви се стори много маслото, съхранете останалото в хладилник.
Моцарелата разделям на две половини и всяка половина нарязвам на тънки филийки.
Подреждам парчетата моцарела в разрезите. Ако са се позатворили разрезите, леко ги отварям с ножа.

Хлебчето с моцарела и чесън слагам в горещата фурна и пека около 25 минути. Хубаво е да наблюдавате, защото всяка фурна пече различно.
Сервирам хлебчето горещо.
