Ами…това е! Бяхме и ние поканени на връчването на годишните награди на Блоговодител. Е…не бяхме номинирани, не бяхме наградени, но пък получихме и подаръци, запознахме се с авторите му и колеги блогъри, имахме един хубав съботен ден, под знака на кулинарията и се заредихме с енергия и огромна амбиция да сме сред номинираните в следващите Годишни награди!
Ухае на… беше представен на този голям празник от Роси – сътрудник в блога и моя дъщеря. Аз участвах само гледайки снимките изпратени по Viber.
Тук е моментът да поздравя всички колеги блогъри с номинациите и наградите!
Освен Годишни награди рожден ден имаше и Блоговодител, но подаръци получиха и блогърите.
И тъй като подаръците от Метро Академия са едни невероятно вкусни бейби – зеленчуци, които ни вдъхновиха да приготвим една стара и изпитана българска рецепта. Всички знаете, колко много Ухае на… желае да опише, съхрани и, разбира се, разпространи старата българска кухня.
Много от младите домакини или не познават чисто българското ястие Гювеч или не са го приготвяли до сега. Това ястие включва в себе си голям брой зеленчуци, нарязани горе – долу в еднакъв размер и приготвени в глинена тенджера – гювеч.
С тези красиви и пълни с витамини бейби зеленчуци, можем да си спестим от времето в нарязването на нормалните зеленчуци. И щом са бейби – приготвихме ги в бейби гювеч – гювечета.
Опитайте и Вие – заслужава си кухнята да Ухае на…бейби гювеч.
НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ ЗА 6 БР. ГЮВЕЧЕТА:
600 гр. свинско месо
12 малки пресни картофа
12 бейби патладжана
6 бейби тиквички
12-18 малки моркова
6 малки глави лук
6 скилидки чесън
зелен фасул (при мен беше нарязан, защото беше предварително подготвен и замразен)
грах /замразен/
12 чери домата
6-12 пресни чорбаджийски чушки
3 ч.л. червен пипер (на всяко гювече по половин)
черен пипер и сол на вкус
една щипка лют червен пипер (общо за шестте гювечета)
пресен магданоз
6 с. л. олио
1 ч. ч. зеленчуков бульон /общо за шестте гювечета/
- Слагам по 1 с.л. олио във всяко гюведже.
- Разпределям равномерно нарязаното на кубчета месо и всички (ненарязани или само разполовени) микро зеленчуци в шестте гювечета. Чесънът само натискам с ножа, а на патладжана, доматите и тиквичката правя прорези с ножа.
- Добавям подправките. Магданозът само откъсвам от стеблото, дори не го накъсвам.
- Заливам с бульона като разпределям количеството равномерно във всички гювечета.
- Слагам гювечетата похлупени с капак и в студена фурна на най-долен реотан и 200 градуса (увеличавам градусите постепенно през първите 15 минути) и изваждам след час и половина.
Както виждате, месото може да е единствената нарязана съставка, което намирам за много удобно за тези, които нямат много време за подготовка.