,

БЪРЗА БАНИЦА С ПИТКИ ТОРТИЛА

Понякога и при мен времето не достига и се налага да измисля нещо и бързичко. А пък много ни се искаше баничка да хапнем. Време за точене на корите нямах, нямах и кори у дома. Аз не поддържам купени кори, защото мога по всякакви начини да тегля, точа, въртя, дърпам и т. н. корите за баница.
Но…днес време за това удоволствие нямаше. Имах, обаче два отворени пакета с питки тортила. Едните от бяло и царевично брашно, а другите от пълнозърнесто. Речено сторено. Направих една невероятна баница, която по време на печенето беше напълнила тавата. А по време на яденето така ни се услади, че ще повторя.
Заслужава си и Вие да опитате!

НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ ЗА ТАВА С РАЗМЕР 26 СМ В ДИАМЕТЪР:
6 – 8 питки тортила
6 яйца
400 гр кисело мляко
1 ч. л. сода за хляб
1 ч. л. оцет
300 гр краве сирене
6 – 8 с. л. олио за поръсване
маргарин за намазване на тавата
  • В лъжицата оцет разтворих содата и добавих към киселото мляко. Разбърках. В Германия киселото мляко не е достатъчно кисело и содата не се активира, когато я добавя директно към млякото. Затова винаги препоръчвам да бъде разтворена първо в оцет. Ако използвате българско кисело мляко, тази процедура отпада. В него содата кипва без проблем.
  • Намазвам тавата с маргарин.
  • На дъното на тавата слагам първата питка тортила.
  • Яйцата разбивам и натрошавам сиренето в тях. После изсипвам и киселото мляко към яйцата. Разбърквам.
  • Наръсвам първата питка с 1 с. л. олио.
  • Поръсвам обилно с яйчено-млечната смес.
  • Поставям втората питка /в случая пълнозърнеста/ и поръсвам с олио.
  • По този начин редувам до изчерпването на питките като си оставям от яйчената смес за най-отгоре.
  • Последната питка намазвам обилно с тази смес.
  • Загрявам фурната до 200 градуса без вентилатор и сложих баницата да се пече на второто ниво отдолу нагоре
  • Пекох около 35 – 40 минути.
  • Готовата баница извадих и покрих с кърпа.
  • Изчаках около 10 минути и тогава сервирах още топла и с малко кисело мляко за гарнитура.
Баницата, приготвена по този начин има вкус на макарина или пък на къпана баница. Заслужава си да опитате и да спестите малко време от точенето на корите!
Ако харесвате моите рецепти и начина по който Ви ги представям, можете да се присъедините към моята Фейсбук-група ОБИЧАМ ДА ГОТВЯ! В нея ще срещнете хора, които обичат да се забавляват в кухнята и да споделят рецепти!

Вашият коментар

Попълнете полетата по-долу или кликнете върху икона, за да влезете:

WordPress.com лого

В момента коментирате, използвайки вашия профил WordPress.com. Излизане /  Промяна )

Twitter picture

В момента коментирате, използвайки вашия профил Twitter. Излизане /  Промяна )

Facebook photo

В момента коментирате, използвайки вашия профил Facebook. Излизане /  Промяна )

Connecting to %s

Create a website or blog at WordPress.com

%d блогъра харесват това: