Отмина Първата национална среща на читателите на Ухае на…!
Благодаря на всички, които въпреки работния ден, отделиха време и уважиха мен, уважиха Ухае на…, уважиха Блоговодител, уважиха фирма Крина! Срещата беше в София на 15 юни, а кухнята на Ухае на…остана на 2000 км – в Германия.
По време на срещата имаше много емоции, награди и подаръци, но нямаше похапване. Поради тази причина днес приготвих този лек коктейл за всички Вас – читателите на Ухае на…
Нека се почерпим и да си обещаем, че отново ще се видим през септември!
Не е трудно да си приготвим тези вкусни хапки. Нужни са малко продукти и голямо желание и търпение.
Не е трудно да се направи и среща на читателите на Ухае на…И снимките го доказват!Осъществи се и това събитие. Макар и много импулсивно, в работен ден и в София срещата беше уважена от много от Вас. Благодаря за усмивките, рецептите, спомените.
Благодаря за уважението и цветята!
Благодаря, че Ви има – Вас читателите на Ухае на …!
Какви продукти са ни нужни за направата на тези малки вкусни хапки?
НЕОБХОДИМИ ПРОДУКТИ:
синьо сирене или друго сирене по Ваш вкус
ягоди
листа от мента
многолистно /бутер/ тесто
коктейлни кремвирши
диня
краве саламурено сирене
крема сирене с подправки /например Филаделфия/
листа от магданоз
пъпеш
филе елена, пушена шунка или бекон /нарязани на много тънки филиийки/
чери домати
мини моцарела
листа от босилек
клечки за зъби
Преди да започнем направата на коктейлните хапки искам да благодаря и на Иво и Илиян от Блоговодител! Те също отделиха от своето време и дойдоха на нашата среща. Основателите на Блоговодител лично връчиха статуетката и другите награди, с които толкова много се гордеем всички ние.
Голямо благодаря и на госпожа Мариана Младенова от фирма „СуиКо“ и разработваща марката „Крина“ с подаръците, които осигури за всички приятели на Ухае на…!
- Първата хапка е комбинация от ягоди и сирене. Като финал е и листото от мента. Само който не е опитал тази комбинация – той не знае колко е вкусна!
Сиренето може да е горгонцола, синьо сирене или както при мен – ементал със зелени подправки.
- За вторите хапки беше нужно да използвам загрята до 200 градуса фурна за около 20 минути.
- Нарязах тестото на тънки ленти, които увих около коктелните кремвирши.
- Подредих в тава с хартия за печене, намазах с разбито яйце и поръсих със сусам.
- Пекох във горещата фурна около 20 минути или до златист цвят.
Харесват се от всички тези мини кремвиршки!
- Идва ред на третата комбинация – пъпеш и пушено филе. За фиксирането на хапките използвах див лук.
Красива и вкусна комбинация!
- Като четвърта комбинация използвах отново многолистно тесто, но този път с крема сирене.
- Нарязах тестото на малки квадратчета, които подредих в тава с хартия за печене, намазах с разбито яйце и поръсих с морска сол. Пекох отново около 20 минути в загрята фурна.
- Когато златисти хапки изстинаха, шприцовах сиренето върху тях и украсих с листа от магданоз.
На мен са ми фаворит тези хапки!
- Петата комбинация е класика – диня и саламурено сирене! Завинаги любими на всички!
- А на шесто място е хапка „Капрезе“ – моцрела, чери домат и листо от босилек! Италиански вкус!
Ето така черпя всички Вас виртуално за наградата, за добрата среща и приятелството!
Нямам как да не благодаря на Таня, която пристигна специално от Пловдив и отдели цели два дни на мен и блога! Благодаря сърдечно на Галя – дошла от Дания специално за нашата среща! Благодаря на баба Дора, Роси, Лили!
Благодаря на Елена и прекрасната Изабел, дошли специално от Свиленград! Благодаря и на теб Ади – ревностна читателка на Ухае на…!
Благодаря на моите дъщери, заради които съществува Тефтерчето с рецепти на Петя!
Благодаря на всички Вас – читателите на Ухае на…